Poslední článek v sekci Články je Hrozby dlužníků i věřitelů

Pár článků: o exekuci, spořící a terminované účty, ručitelství, sockarty

01.února 2012 » Vladimír Kutálek | zpět

Co mají společného spořící účty s úvěry? Nebo dokonce soc karty? Nemálo, více v textu článku.

Krásné příklady jak se člověk může dostat do exekuce si může přečíst v seriálu na lidovkách: 1. díl, 2. díl, 3. díl, 4. díl, 5. díl. Stačí relativně málo.

Pokud si půjčíte je vhodné mít finanční rezervu pro případ potíží. Nebo je jednodušší i levnější čerpat po vyššícch částkách a kam krátkodobě s penězmi? Srovnání spořících (max. 2,8% p.a) a termínovaných účtů. I když termínované účty nejsou tak vhodné pro tyto účely, jen pro přehled.

Pokud rozumíte slovensky, přečtěte si výborný stručný článek popisující závazky i práva plynoucí z ručitelství.

Pokud od června dál najednou zjistíte, že vám především Česká spořitelna nedá úvěr nebo s větší rizikovou přirážkou než sousedovi, je možné, že za to může to, že důsledně využíváte sociální dávky a čerpáte je bezhotovostně pomocí "Sockarty" od České spořitelny. Cituji: "Do konce roku bude mít Česká spořitelna údaje o milionu Čechů. Bude například vědět, kdo má hluboko do kapsy. Předpokládejme, že banka nebude oslovovat lidi v nouzi s nabídkou výhodných (či „výhodných“) půjček, to by vůči ní – jak věřím – bylo nespravedlivé. Ale jsou tu třeba data studentů, kteří se po ukončení školy, byť jen na chvíli dostanou na pracák. A je tu taky početná skupina rodičů, kterým stát vyplácí mateřskou či rodičovskou: a to je pro banku snad ta nejmilejší cílová skupina. Tady ji dostane krásně předtříděnou, rozdělenou podle příjmů (protože na ně je navázaná výše těchto dávek). A to se vyplatí!"

Líbil se vám článek? Pošlete autorovi
ze své GoPay peněženky...
Chcete sdílet tento článek?

Novinky

Získejte nejnovější informace z našeho webu
přihlašte se k odběru RSS...