Dluhy, exekuce – úpadek Evropy?

Katalánsko je po uši zadlužené, úvěry na dovolené, exekuce za dopravní přestupky vymáhané jednotlivě. Prostě současný svět. Ale to že se nějak chová okolí, neznamená, že se tak musíme chovat taky.

„Je nám jedno, jak to provedou, ale potřebujeme ke konci měsíce uhradit platby. Hospodářství se nemůže oživit, pokud nezaplatíte účty,“ postěžoval si katalánský premiér Artur Mas před skupinou zahraničních novinářů.

Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/katalansko-potrebuje-pomoc-od-vlady-db9-/eko_euro.aspx?c=A120525_155413_eko_euro_fih

Aneb já a mí předchůdci jsem nadělal dluhy, státe postarej se. Chcete jet na dovolenou, an kterou nyní nemáte? Můžete ji zaplatit ve splátkách cestovce, nebo si půjčit v bance – přehled dTestu.

No, „bez komentáře“.

V devadesátých letech, jsem mockrát slyšel, že malé částky neplaťte, nevypaltí se jim to vymáhat, navíc by ztratili jméno. No a nyní se pokuty vymáhali každá zvlášť, protože pak za každou byla paušální odměna exekutorům. Naštěstí ústavní soud se postavil proti tomu – sp.zn. IV. ÚS 1881/11. Stejně tak exekuční náklady za pohledávky zaplacené před doručením exekuce jsou nulové – sp.zn. II. ÚS 3726/11. Zajímalo by mě, jak by se díval např. na případ, kdy dlužník zaplatí poté co mu dojde exekuce, ale předtím než si ji vyzvedne, má na to 14 dní – fikce doručení.

Tento záznam byl publikován v Aktuality . Uložit odkaz do záložek.

Napsat komentář