„Monitoring médií“ – půjčky bez poplatků s bonusem za sloučení i za splácení, někdy je smluvní úrok neplatný

No za trochu delší období monitoring médií. Půjčky bez poplatků s bonusem za sloučení i za splácení, někdy je smluvní úrok neplatný, více v textu tohoto článku.

Bydlení, hypotéky

Nenechejte se nachytat na hypotéku s 2%, je to jen marketingová akce developerů. Na druhou stranu ČNB snížila opět sazby, takže za chvíli reálné sazby mohou opravdu klesnou pod 3%, kde jsou nyní.

Půjčky

Kauza prominutí poplatků za vedení úvěrových účtů se postupně vyvíjí. Kromě KB vrátila poplatek i RSTS. Vznikla občanská iniciativa jdeto.de. Na stranu dlužníků se přidal i dTest. Možná jako reakce na tuto kauzu mladá banka AirBanka začala nabízet spotřebitelské úvěry bez popatku.

AirBanka kromě toho, že nabízí půjčky bez poplatku navíc nabízí půjčky, kdy v případě bezproblémového splácení klesne úroková sazba na jejich nejnižší možnou variantu a to za celou dobu půjčky: Úvěr vždy úročíme základní sazbou, kterou uplatňujeme ročně na poskytnutou výši úvěru a je neměnná po celou dobu trvání smlouvy o úvěru s výjimkou bodu 4 tohoto odstavce . Můžeme Vám ale také nabídnout bonusový úrok, který pro Vás platí v případě, že řádně a včas splácíte Váš úvěr v souladu s těmito podmínkami. Poskytnutím bonusového úroku se nemění výše pravidelné měsíční splátky, snižuje se ale celková částka, kterou zaplatíte. Toto snížení uděláme tak, že Vám na konci Vašeho splátkového kalendáře odpustíme splacení části peněz, které byste nám jinak zaplatili.
Zapomenout může občas každý, proto když se opozdíte se splátkou, připomeneme Vám to, abyste o bonus nepřišli. Kdyby k tomu přece jenom došlo, nepřijdete o celý bonus, ale pouze o jeho část. Pokud se opozdíte se splátkou převyšující 100 Kč o více než 5 dní, ztrácíte první část Vašeho bonusu. K tomu dojde tak, že Vám zvýšíme bonusovou úrokovou sazbu a tím navýšíme částku, kterou nám celkově s bonusem zaplatíte. Bonusová úroková sazba se zvýší při každém takovém prodlení o výši uvedenou ve Vaší smlouvě o úvěru, a to maximálně do výše základní sazby. Myslete ale na to, že pokud neuhradíte Vaši splátku do 30 dní od jejího pravidelného termínu, přijdete o celý zbývající bonus najednou.

A pokud už nějaké úvěry máte zkuste nabídku Unicreditbank, která nabízí nejvyšší bonus za sloučení úvěrů, 3500Kč.

Nejvyšší soud se vyjádřil, že některé smluvní úroky jsou neplatné: Byla-li půjčka poskytnuta na jediný den (a skutečnost, že k jejímu vrácení došlo až se značným časovým odstupem, je pro posouzení přiměřenosti smluveného úroku bez významu, neboť pro tento případ byl věřitel chráněn dohodnutou smluvní pokutou) a smluvený úrok činil 10 % půjčené částky, je z porovnání s obvyklou úrokovou mírou peněžních ústavů (které musí být základním východiskem pro úvahy o případném rozporu s dobrými mravy) zcela zřejmé, že tato míra byla překročena téměř dvěstěpadesátkrát. Ujednání o takto vysokém úroku ovšem nelze než považovat za hrubě odporující dobrým mravům, jak je chápe současná judikatura, a tedy za neplatné.

Jak na úroky a smluvní sankce v podnikání

Jak se úspěšně vyvléci ze smlouvy o smlouvě budoucí bez následků

 

 

 

http://www.mesec.cz/clanky/muzete-si-rici-o-10-za-pujcku-na-jediny-den/

Tento záznam byl publikován v Aktuality . Uložit odkaz do záložek.

Napsat komentář