2018-02-16

O nás

Důvody vzniku

Když se podíváme kolem sebe, vidíme jedince, kteří kvůli nemilosrdným půjčkám omezují i základní potřeby, prakticky jen přežívají. V horším případě se potýkají s exekucemi a osobním bankrotem.

Už odmalička se člověk setkává s žádostmi půjčit si, od půjčky pár korun na lízátko na základce, přes zavolání dávného spolužáka o půjčení několika tisíc až po půjčení desítek tisíc příbuzným, „dobrým“ přátelům. Nebo naopak kolikrát se vám stalo, že vám chybělo pár korun drobných, zapomněli si peněženku, stravenku? Používáte kreditní kartu, kontokorent?  Mnoho lidí si půjčuje pár dní před výplatou, na koupi bytu, ale i na koupi spotřebičů, dovolené apod. Půjčky jsou všude kolem nás a je těžké se jim úplně vyhnout.

Bankovní kolosy, menší banky, splátkový prodej, rychlé půjčky, nebankovní půjčky – různé instituce, různé zaměření – ale jedno mají společné, snaží se nám vnutit co nejvíce úvěrů za co největší úrok s co největšími poplatky.

Cíle a záměry webové serveru

Tento server si dává za cíl v první řadě informovat o půjčkách, o jejich parametrech, vlastnostech, rizicích, využití. Ale také všeho, co se půjček jakýmkoliv způsobem dotýká. Aby se půjčky používaly rozumně a zodpovědně. Našim posláním je tímto způsobem zvyšovat finanční blahobyt lidstva.

Můžete cíle a záměry podpořit

Bohužel ke splnění záměrů a cílů je potřebné nemalé úsilí. Úsilí a čas můj a mých spolupracovníků při vývoji funkcí serveru, při správě serveru, správě obsahu atp. Toto úsilí platím ze svých zdrojů a ze svého volného času, který bych mohl využít jinak, především pro své výdělečné aktivity nebo koníčky, přátelé. Tyto aktivity podpoříte těmito způsoby.

Ing. Vladimír Kutálek, Ph.D.

Vzděláním je informatik – systémový inženýr, vystudoval doktorský program na VUT FIT v Brně. Více než 10 let je aktivním uživatelem finančních produktů, které se mu staly koníčkem. Poslední roky je finanční poradce firmy ABCDFinance (společnost nezávislých finančních poradců) a předseda zájmové skupiny SIG Peníze v Mense ČR (nezisková organizace).

Jak vám mohu pomoci?

Například: „Vedoucí skupiny v telekomunikační firmě: Výsledné řešení umožňuje místo obvyklé splátky 12.000 Kč bance platit necelých 8.000 Kč (z toho příbuzným 3.000 Kč). Likvidita peněz příbuzných je zachována. Navíc jsem získal účet odpovídající bankovnímu spořicímu účtu s úrokovou sazbou více než 5,2 % na dobu 3 let, což mě nejen motivuje spořit, ale také je to místo pro uložení finanční rezervy. Toto dále snižuje reálnou splátku úvěru cca o 400 Kč pro každých 100.000 Kč finanční rezervy.“

Možná i pro vás najdeme společně podobně výborné řešení. Taková řešení jsou obvykle možná poté, co se důkladně poznáme a nejen pokud jde o vaši finanční situaci, ale i po stránce povahy, rodinného zázemí apod.

Prosím, sjednejte si úvodní sezení okamžitě (popř. e-mailovou konzultaci nebo konzultaci po telefonu). Neznamená to pro vás žádné náklady ani závazky a sami se rozhodnete, zda vám mohu pomoci. Jen tak budu mít volný čas na to, abych vám pomohl včas. Většinu práce dělám osobně (věřím, že právě to je jedním z tajemství mého úspěchu), a proto jsem příliš zaměstnán.

Ať už hledáte řešení pořízení vlastního bydlení (nejen hypotékou), zachování kupní síly vašich úspor (nejen OPF a nejen důchodem), nebo „jen“ hledáte své finanční možnosti, které vám mohu pomoci nalézt, korigovat – společně můžeme nalézt možnosti jejich vylepšení.

Kromě finančního poradenství jsem vám schopen podat základní informace i z oblasti daňové, právní, účetní a realitnínicméně specifické potřeby v těchto oblastech je nutno řešit s příslušným specialistou.

Hrubý nástin mé filosofie naleznete v mých článcích na měšec.czvlkuver.cz, v časopisech Finanční poradce a Mensy ČR, které vytvářím v rámci osvěty a finančního vzdělávání obyvatel.

V úvodu zmíněné řešení využilo tzv. offsetové hypotéky a bylo použito před cca třemi lety.

Jak jsem se dostal k finančnímu poradenství?

V roce 1999, v době konce monopolu na povinné ručení, jsem se ještě jako student VŠ zapletl s jednou společností „finančního poradenství“ MLM – ZFP. Jako mnoho dalších jsem po několika měsících skončil, neférové jednání šéfa (Martin Macho z Rakvic) nade mnou, „nemám na to naturu“, nízké provize, byrokracie kolem podnikání mě brzy přesvědčily, že lidstvu mohu být prospěšnější jinak.

Nicméně vše zlé je k něčemu dobré. Od té doby jsem se začal zajímat o své peníze, o své pojištění, o své investice. Postupně jsem čerpal znalosti, různé názory a hledal finančního poradce, kterému bych svěřil své peníze, abych se o ně nemusel starat a tu „nezáživnou“ práci nemusel dělat.

Jenže ten pravý finanční poradce nepřicházel. Vyzkoušel jsem jich celou řadu, někdo vydržel déle, někdo se nedostal ani přes první schůzku. Nevadila mi neznalost, nikdo nemůže znát vše. Vadila mi neupřímnost, nespolehlivost. Už jsem finančního poradce navíc nehledal jen pro sebe, ale i pro přátele a známé, kteří se na mě postupně začali obracet o radu. Tu více tu méně, jsem jim radil sám. Ale uzavřít nebo změnit smlouvu jsem je musel posílat za poradci či do bank.

Abych si usnadnil situaci, začal jsem v roce 2003 tu a tam psát na měšec.cz články. Články o tom, co mě osobně trápilo, co jsem potřeboval vyřešit. Některé nevyšly skrz přílišnou specifičnost, některé stačilo trochu zobecnit a nakonec vyšly. V roce 2008 jsem založil zájmovou skupinu v Mense ČR – SIG Peníze, která sdružuje členy Mensy ČR s vážným i nevážným zájmem o finanční problematiku.

Nakonec v roce 2009 jsem se po osobním setkání s majitelem tehdy malé firmy ABCDFinance Jiřím Kojzarem stal opět finančním poradcem. V žádném případě ne na plný závazek, jen abych nemusel skrz drobnosti posílat známé do bank nebo k nespolehlivým či hůř neschopným „finančním poradcům“.  Následovalo mnoho školení, nejdříve hypotéky především přes 1. Eurohypotéka či Allrisk, přes investice přes VHI, až po důchodovou reformu v roce 2012. A články v časopisu Mensy ČR nebo v časopisu Finanční poradce.

Proč jsem finanční poradce

Mé studium i má kariéra je od začátku úspěšně směrována do IT, nyní jsem zemský solution architekt (IT) v HCI. Nicméně starat se o své peníze musím tak jako tak, radit známým, získávat informace o finančních produktech také, navíc mě postupně v průběhu let začala bavit finanční oblast.  Finanční poradenství je stále pro mě především koníček. Neoslovuji klienty, nežádám doporučení. Bere mi spoustu volného času, finanční poradenství jako vedlejší činnost není časově efektivní.  Ale stejně jako v IT, je to analýza. Místo IT architektury, IT legislativy, IT produktů, IT potřeby a cíle klientů, analyzuji finanční architekturu klientů, finanční legislativu, finanční produkty, finanční potřeby a cíle klientů. Zkušenosti z finančního poradenství využívám v zaměstnání a zkušenosti v zaměstnání využívám ve finančním poradenství. Přináší mi způsob aktivní relaxace – řešit analýzy ve dvou naprosto tematicky různých oblastech, ale přitom podivuhodně podobných, co se týká způsobu analýzy a metod. V IT jsou plány spíše několikaměsíční až několikaleté, ve finančním poradenství se jedná o dny, týdny či měsíce, na druhou stranu aplikace v IT vydrží maximálně pár měsíců až let, důsledky např. hypotéky  či vstupu do II. pilíře jsou dlouholeté – i to je pro mě výhodou, toto doplňování se. Pocit z klienta, kterého jsem v průběhu let doslova vypiplal z nekonečných spotřebitelských dluhů do vlastního bydlení mi IT nedodá.

Kontakt

  • webmaster@vlkuver.cz – chcete-li zaslat upozornění na vadný odkaz či jiný dotaz/připomínku ke stránkám
  • obsah@vlkuver.cz – chcete-li doporučit zajímavou stránku, zaslat vlastní článek či zadat námět k obsahu
  • reklama@vlkuver.cz – chcete-li umístit reklamu na náš server, nebo nabídnout reklamní prostor
  • info@vlkuver.cz – nenašli jste dosud správný email? Pošlete dotaz/připomínku sem.

Podpora neziskových organizací

Tento server je pro podporu neziskových organizací. Proto za každý použitý nápad, článek, upozornění vložím částku na konto neziskové organizace. Tuto organizaci můžete zvolit z těchto:

  1. Mensa ČR – podporuje nadané děti (programem rozvíjejícím jejich intelektové i společenské schopnosti a podporující jejich specializované koníčky)
  2. Kapka naděje – Pro pomoc dětem s poruchou krvetvorby a pro děti, jejichž onemocnění vyžaduje transplantaci kostní dřeně.