Recenze knihy – ABC investování do realit

Kniha z edice Poradci bohatého táty s předmluvou Roberta Kiyosakiho. Název ABC investování do realit velice dobře vystihuje obsah knihy s dovětkem „Najděte nové možnosti zisku, které jiní investoři nevidí“.

MM

Kniha se věnuje a radí lidem, kteří chtějí investovat do domů za účelem zisku, tj. pronajímání. Ale osobně si myslím, že tato kniha je více než vhodná i pro lidi, kteří si chtějí dům sami pronajmout či koupit pro vlastní bydlení. Což je nejčastější důvod hypoték a úvěrů obecně.

Kniha v první řadě vyvrací mýty, které lidi odrazují od koupě nemovitosti.  Jako např. že je potřeba hotovost, šťastnou ruku, důvěryhodnost a ani se nemáme odradit strachem z neúspěchu. To co naopak bude potřeba je, určit si cíl. A to cíl ve formě požadavku – tedy dostatečně určitý, měřitelný, realistický, písemný/veřejný s časovým plánem. Dále je potřeba hodně času a odhodlání, vytvořit si tým, stanovit postup po krůčkách.

V dalším kroku nás autor provede přes všechny nutné kroky. Velice stručně uvádím přehled: předběžný průzkum, kdy se zhruba zaměřujeme na oblast, kde je vhodné koupit nemovitost. Autor vždy vypisuje seznam věcí, vhodných ke zjištění, ověření apod. V případě předběžného průzkumu je to např. nezaměstnanost, potenciál rozvoje, pracovní trh atp.

V dalším krocích vypisuje analogicky další požadavky a doporučení. Věnuje se sice americkému trhu nemovitostí, ale valná většina těchto informací je validních pro jakýkoliv trh. Dalšími krokem je detailnější průzkum vyhlédnuté oblasti, hledání nemovitosti, důkladný průzkum dané nemovitosti, koupě. Dále také správa nemovitosti je důkladně popsána. Nezapomíná i na přípravu na případný prodej včetně se zabývá maličkostmi jako je co s penězi.

Vždy doporučuje nešetřit na odborných vztazích, dává dostatek příkladů, že se to opravdu vyplatí. Nebo alespoň mě přesvědčil. Dává rady, kde najít potenciál navýšení nájmů, opravení údajů prodávajícího, anebo jak jsou důležité maličkosti a občas i okamžitá reakce při správě nemovitosti.

To co pokládám za důležité je, že dává celkový obrázek jak je nákup nemovitosti komplexní úkol vyžadující spoustu času a peněz. Téměř vždy doporučuje získat kontakty, s kterými je to snazší, ale především jistější. A snad nejvíce důležitá je kapitola, která se zabývá jak stanovit svou cenu nemovitosti k pronájmu bez ohledu na prodávajícího. Tato kapitola se zdá na první pohled neužitečná pro kupce vlastního bydlení, ale já ji využiji ve smyslu toho, abych porovnal cenu nájmu a cenu vlastního bydlení.

Knihu jednoznačně doporučuji pro potenciální kupce nemovitosti.

ABC investování do realit, Najděte nové možnosti zisku, které jiní investoři nevidí, McElroy ken, Poradci bohatého táty, Vydavatel: Pragma, 978-80-7349-105-5, Počet stránek: 190, Rozměry: 150×210, Vazba: brožovaná

978-80-7349-105-5
Tento záznam byl publikován v Články . Uložit odkaz do záložek.

Napsat komentář