Exekuce - mýtů zbavená

29.listopadnu 2011 » Vladimír Kutálek | zpět

"Každá exekuce je oprávněná, protože ji nařídil soud a každý účastník má právo se bránit – odvoláním či návrhem na zastavení." Menší rešerše informací o exekuci. Úvodem si dávejte hlavně pozor na zapomenuté platby. V dnešní době je snadné je vymáhat exekucí a tak je zněkolikati násobit.

Velice krásný stručný přehled o exekuci je na Měšci.

Nejdříve provádí zjišťování, zda má dlužník nějaký majetek, pakliže něco zjistí, vydá exekuční příkaz a teprve s ním doručuje i usnesení o nařízení exekuce, vysvětlil pro server Měšec.cz René Mohyla z Exekutorského úřadu Přerov.

Zde máte možnost rychle zaplatit a dostat slevu na exekuční náklady, popř. se ohradit, jak to chápu.

Když k vám exekuční příkaz nedojde (máte správně adresu bydliště?), nereagujete, je dost metod, jak vymoci pohledávku (citace měšec.cz):

  1. Srážky ze mzdy a jiných příjmů (přikáže zaměstnavateli, aby srážel částku ze mzdy)
  2. Přikázání pohledávky (přikáže poddlužníkovi povinného, aby plnil)
  3. Prodej movitých věcí (soupis věcí, jejich zajištění a prodej v dražbě)
  4. Prodej nemovitostí (po vydání exekučního příkazu jmenuje znalce, který určí cenu nemovitosti, následný prodej v dražbě)
  5. Prodej podniku (po vydání exekučního příkazu jmenuje správce, který určí cenu, následný prodej v dražbě
  6. Zřízení exekutorského zástavního práva (EZP) na nemovitostech  (EZP se zapíše do katastru nemovitostí – tento krok nemá uhrazovací charakter, slouží pouze k zajištění)

Exekutor nepoitřebuje odhadce, až na pár vyjímek. Prostě stanoví cenu sám.

Každá exekuce je oprávněná, protože ji nařídil soud a každý účastník má právo se bránit – odvoláním či návrhem na zastavení...

Jak snadné a rychlé je vymáhání menších částek je popsáno na serveru investujeme.cz.

A příkladu, jak snadno dojít k dluhům, je na netu spousta: Koupil družstevní byt za dva miliony. Teď mu hrozí, že o něj přijde, Jak z jedné jízdy na černo je dluh 20.000Kč, na stejném místě se dozvíte poplatky upomínek bank. A i když nikdy nepojedete na černo, můžete získat dluh 650.000Kč, když nemáte správně takové životníé náležitosti jako trvalé bydliště.

A když nejste vhodně pojištěni? Velice snadno se opět dostanete do exekuce. Ta lepší varianta je, že po vás ČKP bude vymáhat povinné ručení. Ta horší varianta je, že způsobíte nehodu a statitísícové až milionové škody budou po vás vymáhany. Ani nevím, jak dostatečně zdůraznit jak důležité mít ošetřeny odpovědnostní rizika. Týká se to každého rizika, ale odpodnostní rizika jsou méně omezeny, co se týká možné výše škody...

Každý by měl v pořádku a pod kontrolou finanční otázky života...

 

Líbil se vám článek? Pošlete autorovi
ze své GoPay peněženky...
Chcete sdílet tento článek?

Novinky

Získejte nejnovější informace z našeho webu
přihlašte se k odběru RSS...